uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

ZŠ Janouškova

Základní škola Brno, Janouškova 2
Škola vykonává činnost základní školy, školní družiny a školní jídelny. Ve školním roce 2012/2013 navštěvuje k 30.9.2012 školu 339 žáků ve 15 třídách. Ve školní družině je zapsáno 99 žáků 1. stupně.
Cílem školy je poskytovat dětem základní vzdělání a připravit je na život. Hlavním úkolem naší školy je vychovat a vzdělat žáka, který bude:

  • Jazykově vy\bavený
  • Aktivní
  • Nápaditý
  • Ohleduplný
  • Učenlivý
  • Šťastný
  • Kreativní
  • Obratný
  • Vzdělaný
  • Ambiciózní

Tento záměr je realizován ve školním vzdělávacím programu „Škola jazyků a sportu", podle kterého vyučujeme od školního roku 2007/2008. Od září 2012 jsou do ŠVP rozpracovány Standardy pro základní vzdělávání. Naší snahou je o vybudovat moderní školu, ve které se žáci i učitelé budou cítit dobře a budou do ní rádi chodit..
Škola nabízí výuku cizích jazyků (anglický od 1.r., německý od 7. r., francouzský od 6.r.), třídy se zaměřením na tělesnou výchovu již od 1. ročníku (všeobecné sportovní zaměření, ve vyšších ročnících zaměření na kopanou a florbal). V případě, že žáci nezvolí nabídku různých zaměření, mají možnost navštěvovat jiné volitelné předměty. Škola byla v roce 2011 zateplena a má velice dobré vybavení (interaktivní učebny, odborné učebny, 2 sportovní haly, 2 hřiště aj.). Postupně je rozšiřována nabídka kroužků (stolní tenis, florbal, šachy aj.). Na škole pracuje zkušený učitelský sbor plně aprobovaných pedagogů.
Pokud Vás zaujaly informace o naší škole , NAVŠTIVTE NÁS!

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

zsjanouskova.cz