uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc

Family Point a Senior Point

seniorpoint

familypoint

 

 

 

 

 

Family Point a Senior Point na Okružní 21 jsou v provozu, zázemí tu najdou rodiny s dětmi i senioři

V přízemí Společenského centra městské části Brno-sever na Okružní 21 na Lesné bylo za účasti kompletního vedení radnice a především místostarostky pro rodinnou politiku Miriam Kolářové 6. června slavnostně otevřeno základní místo „Family Point místo pro rodinu“ a kontaktní místo „Senior Point“.
Účel Senior Pointu připomněl při otevření Lukáš Vaculík, vedoucí tohoto projektu z obecně prospěšné společnosti Společně, která je držitelem jeho ochranné známky. „Síť Senior Pointů si klade za cíl podpořit aktivní život seniorů, kteří zde získávají třeba informace z oblasti sociální a bytové problematiky, bezpečnosti, prevence nebo možností volnočasových aktivit,“ uvedl a popřál novému Senior Pointu na Okružní, aby se mu dařilo tento cíl naplňovat co nejlépe.
Family Point jako bezbariérové místo přátelské rodině, které umožňuje pečovat o malé děti a získávat informace pro podporu rodinného života zase představila koordinátorka tohoto projektu pro město Brno Monika Janečková. Ředitelka Centra pro rodinu a sociální péči jakožto držitele ochranné známky Family Point místo pro rodinu Marcela Ondrůjová doplnila, že kromě základních míst jsou i kontaktní místa Family Point, poskytující rozšířené služby. K přeměně v kontaktní místo směřuje Family Point na Okružní od začátku, protože kromě prostého zázemí pro rodiny s dětmi má i kontaktní pracovnici a budou se v něm pořádat také doplňkové akce, i když ze začátku v menší míře než na kontaktních místech.
Senior Point a Family Point se nacházejí ve speciálně zařízené místnosti v přízemí dřívější klubovny městské části známé také pod názvem Drutis, jejíž interiér byl nedávno zrekonstruován. Přeměna objektu na Společenské centrum městské části Brno-sever bude završena rekonstrukcí pláště včetně výměny oken, přístavby výtahu a úpravy veřejného prostoru před budovou.
Místostarostka Brna-severu Kateřina Kalinová při otevření přiblížila, že v brzké době městská část vypíše výběrové řízení na zhotovitele, a pokud nenastanou komplikace, mělo by se v září začít stavět. Starosta Martin Maleček doplnil, že rozdělení prací do dvou etap rekonstrukci objektu z osmdesátých let nezdrželo, ale naopak urychlilo. Jednorázová akce by totiž byla hůře financovatelná a těžko odhadnout, kdy by se na ni podařilo najít peníze. Takto bylo možné k rekonstrukci, která centrum více otevírá veřejnosti, přistoupit už loni a i s podporou města Brna se ji zřejmě podaří kompletně zrealizovat do konce letošního roku.
Po otevíracím ceremoniálu následoval den otevřených dveří, který kromě prohlídky nových pracovišť nabídl také zábavný program jak pro seniory, tak i pro děti. Pokud jste se ho nemohli zúčastnit, neváhejte a přijďte se na Okružní 21 třeba jen podívat. Čekají na vás milé pracovnice, k dispozici je tu mimo jiné kuchyňka a počítač s přístupem na internet. Otevřeno je každý všední den od 9 do 17, přičemž středeční dopoledne je vyhrazeno seniorům.
Veřejnost může na základě pronájmu využívat i další prostory společenského centra, tedy konferenční místnost v přízemí a sál doplněný zázemím v podobě kuchyňky a toalet, který se nachází v patře.

fspoint2

fspoint1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další fotografie naleznete ve fotogalerii ZDE. 

Program Family Pointu a Senior Pointu závisí na vás

Jak již mnozí víte, městská část Brno-sever 6. června po kompletní rekonstrukci interiérů slavnostně otevřela Společenské centrum na Lesné. Ačkoliv rekonstrukce vnějšího pláště a blízkého okolního prostředí proběhne až v následujících měsících, již nyní můžete pravidelně navštěvovat nový Family Point a Senior Point, který byl v této budově zřízen.
Point na Lesné je bezbariérovým zázemím určeným zejména dětem, jejich rodičům a seniorům. Toto přirozené útočiště slouží nejen k volnému nebo plánovanému setkávání, ale nabízí také poradenství a pomoc při řešení nejrůznějších otázek. Rodiče a prarodiče mohou využít hrací zázemí pro své potomky, přebalovací pult, kojenecký kout, posezení, počítač s přístupem na internet, drobné občerstvení a samozřejmě sociální zázemí. Nedílnou součástí je i různorodá programová skladba zahrnující nejrůznější přednášky, dílny, workshopy, cvičení a jiné volnočasové aktivity. Místní referentky se na vás těší každý všední den od 9 do 17 hodin a jsou plně připraveny naslouchat vašim přáním, námětům a požadavkům. Program a bližší informace o Family Pointu a Senior Pointu naleznete na www.ksomega.cz.
Aby point na Lesné fungoval v souladu s vašimi představami a potřebami, prosíme všechny zájemce o vyplnění ankety na stránkách www.ksomega.cz či přímo v našem Family a Senior Pointu na Okružní 21 na Lesné.

Family Point a Senior Point Okružní 21 v listopadu

Přirozené kojení

Kdy: 3. 11. od 10:00

Kde: Family a Senior Point, Okružní 21

Přednášející: Michaela Topinková

V pátek 3. listopadu se v 10:00 uskuteční další z přednášek paní Topinkové – tentokrát na téma kojení. Paní Topinková je laktační poradkyně a podílí se na projektu Přirozené kojení (www.prirozenekojeni.cz). V září přednášela u nás ve Family Pointu o nošení dětí v šátcích.

Vstup volný

 

Plánované rodičovství

Kdy: 6. 11. od 10:00

Kde: zasedací místnost v přízemí Klubovny Brno-sever, Okružní 21¨

Přednáší: Prof. MUDr. ThLic. Květoslav Šipr

V pondělí 6. listopadu přijde profesor Květoslav Šipr představit alternativní antikoncepční metodu. Přednáška s názvem „Plánované rodičovství“ se uskuteční od 10:00.

Vstup volný

 

Výměna hraček/Toychanging

Kdy: 9. 11. od 9:00

Kde: společenský sál v 1. patře Klubovny Brno-sever, Okružní 21

Lesní rodinný klub, referentky Family Pointu

Ve čtvrtek 9. listopadu se u nás dopoledne ve spolupráci s Lesním rodinným klubem v Čertově rokli koná výměna hraček. Přineste hračky, se kterými si už vaše děti nehrají, a přesně tolik si jich budete moct odnést. Zbylé hračky věnujeme některé z brněnských charitativních organizací.

Vstup volný

 

Kurz první pomoci (nejen) pro rodiče malých dětí

Kdy: 10. 11. od 9:00

 Kde: zasedací místnost v přízemí Klubovny Brno-sever, Okružní 21

Lektor: Aleš Vosáhlo

v pátek 10. listopadu, se od 9:00 uskuteční seminář první pomoci. Kurzem vás provede pan Aleš Vosáhlo, bývalý pracovník záchranné služby a současný lektor kurzů první pomoci pro veřejnost. Seminář je určen široké veřejnosti a jeho součástí budou i základy první pomoci dětem.

Vstup volný

 

Rodinné odpoledne: pečení v mikrovlnce a čtení z knihy pro děti

Kdy: 13. 11. od 13:30

Kde: Family a Senior Point, Okružní 21

Peče: Ilona Vaculová; čte: Filipína Cimrová, loutky vede: Irena Iškievová

Odpoledne 13. listopadu bude věnované dětem a jejich rodičům či prarodičům. V 13:30 nás paní Ilona Vaculová naučí péct v mikrovlnce a v 16:30 v rámci projektu Tableto bude paní Filipína Cimrová číst z knihy Za Aničkou kolem světa, což paní Irena Iškievová doprovodí loutkovým divadlem.

Vstup volný

 

Jak podpořit talent bez ohledu na věk

Kdy: 20. 11. od 10:00

Kde: zasedací místnost v přízemí Klubovny Brno-sever, Okružní 21

Přednášející: Blanka Urbánková

V pondělí 20. listopadu od 10:00 uskuteční přednáška „Jak podpořit talent bez ohledu na věk“. Blanka Urbánková, která si tento program připravila, říká, že využití talentu dodává sebejistotu, lepší vztahy a uplatnění v práci i rodině. Proto je podle ní důležité podporovat talent v každém člověku, každého věku.

Vstup volný

 

Rodina a závislost

Kdy: 28. 10. v 16:30

Kde: zasedací místnost v přízemí Klubovny Brno-sever, Okružní 21

Lektor: Radovan Voříšek

Listopadový program uzavře pan Voříšek z nadace Podané ruce. V úterý 28. listopadu v 16:30 u nás bude přednášet o rodině a závislosti.

Vstup volný

 

Právní poradna pro seniory se koná jednou za 14 dní (předběžně 13. a 27. listopadu od 15:00) – termín bude upřesněn na základě aktuální potřeby a ohlášen min. dva týdny dopředu (letáky ve Family a Senior Pointu). Do poradny je nutné se předem objednávat na čísle 797 726 225 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Informace o sociálních dávkách podává JUDr. Vejvalková na telefonním čísle 542 210 549

Sledujte naši facebookovou stránku Family a Senior Point Brno Lesná: www.facebook.com/FSPlesna

 

fspoint program listopad