uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Hlasujte v Dáme na vás! - 4. listopad 2021

Dáme na vás jde do finále! Do letošního ročníku participativního rozpočtu, na který je vyčleněno 35 milionů korun, postoupilo celkem 67 projektů. Nenechte tedy nic náhodě a hlasujte pro vámi vybrané projekty.

Za městskou část Brno-sever se do hlasování dostalo dokonce 6 projektů! Prvním z nich je Smyslový park od navrhovatelky Ludmily Veselé na „zvelebení desítky let zanedbávaného prostoru nacházejícího se přímo za mateřskou školkou Marie Majerové.“ Dalším projektem je MendelPoint u MENDELU, který navrhla Tereza Jančíková za účelem vytvoření místa pro setkávání lidí propojené s osobností Johanna Gregora Mendela. Do hlasování postoupil také projekt Náhrada kamenné aleje a navrhovatel pan Jiří Pressfreund by rád nechal vysázet keře místo kamenných kvádrů pro větší bezpečnost silničního provozu. Čtvrtým projektem, pro který můžete hlasovat, je projekt s názvem Oživme parčík u vozovny Husovice od pana Martina Glogara. Tento projekt si klade za cíl „oživit zanedbaný a v současnosti navíc jen sporadicky užívaný park na rohu ulic Nováčkova a Svitavská.“ Další z projektů, který navrhl pan Petr Lacman, se jmenuje Hřiště na Blažkově na Lesné a jde o obnovení vybavení hřiště a jeho rozšíření. Posledním projektem v naší městské části je Sportovní plácek za výměníkem od navrhovatele Davida Zajíčka. Jde o proměnu daného místa na malé hřiště pro neformální sportování.

Z participativního rozpočtu Dáme na vás vzešly v naší městské části již dva projekty, a to konkrétně Oživení přírodního amfiteátru Čertova rokle a Industriální naučná stezka u řeky Svitavy. Aktuálně se zde také realizují dva vítězné projekty z minulých ročníků – Lesní hřiště pro Lesnou a Královo Pole a Park pro Majdalenky.

Nyní máte možnost znovu rozhodnout o svém okolí. Hlasujte proto od 1. do 30. listopadu na webu damenavas.brno.cz nebo pomocí full účtu na brnoid.cz. Kdo preferuje osobní kontakt, může odhlasovat v kanceláři Odboru participace na ulici Husova 12 nebo letos poprvé také na náměstí Svobody při každoroční výstavě projektů, a to od 1. do 5. listopadu, kde budou koordinátorky osobně a rády vám s hlasováním pomohou.

Pro projekty můžete hlasovat, pokud jste starší 18 let a máte trvalý pobyt v Brně. K dispozici máte 5 hlasů kladných a 2 hlasy záporné. Ty můžete podle svého uvážení rozdělit jednotlivým projektům v hlasovací galerii. Jednomu projektu je možné udělit až 2 hlasy kladné a 1 záporný.  

Rozhodněte, jaké projekty město zrealizuje.  

paro 21