uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Letní výluky MHD - 29. červen 2018

Jako každý rok i letos je na měsíce letních prázdnin naplánována řada oprav a uzavírek, které se dotknou linek brněnské MHD v naší městské části.
Z důvodu rekonstrukce tramvajových kolejí a prostoru zastávek bude uzavřena část Moravského náměstí od křižovatky sulicí Rooseveltovou po křižovatku ulic Milady Horákové a Koliště.
Oprava tramvajových kolejí a prostoru zastávek linek 3, 5 a 9 na Moravském náměstí si vyžádá zřízení úvratě v ulici Milady Horákové a nasazení obousměrných tramvají KT8D5 na linky 3 a 5, které zde budou ukončeny.
Linka 4 zůstává na obou stranách města ukončena úvratěmi, a to na Tomkově náměstí v souvislosti s dlouhodobou výlukou v ulici Valchařské a na Úvoze z důvodu rekonstrukce ulice Údolní. Navíc se této linky společně s linkou 9 dotkne uzavírka ulice Rašínovy, linka 4 objede centrum města ulicí Husovou a linka 9 bude s ohledem na souběh více výluk zcela mimo provoz.
Zásadní změnu připraví cestujícím pokračování rekonstrukce ulic Dornych a Plotní. Pátkem 29. června bude definitivně ukončen provoz tramvajové smyčky Zvonařka, linka 12 proto bude ukončena u hlavního nádraží, kde bude provozně propojena s linkou 11 na Lesnou.
Noční linky N92 a N93 pojedou ve směru k hlavnímu nádraží odklonem ulicemi Příkop a Jezuitskou. Vynechají tak zastávku Moravské náměstí, náhradou zastaví na zastávce Janáčkovo divadlo v ulici Jezuitské. Zastávka Náměstí 28. října bude přeložena do ulice Příkop. Ve směru od hlavního nádraží pojedou linky N92 a N93 odklonem ulicemi Lidickou, Lužáneckou a Drobného. Zastávka Moravské náměstí bude přeložena k zastávce linek 1 a 6, zastávka Náměstí 28. října bude přeložena k zastávce linky 67 (u parku).
Linka 3: Stará osada –Moravské náměstí (na Moravském náměstí úvrať, v úseku Česká – Rakovecká nahrazena linkou x14)
Linka 4: Tomkovo náměstí – Hlavní nádraží – Šilingrovo náměstí – Komenského náměstí – Úvoz (dlouhodobé výluky Valchařská a Úvoz, v centru odkloněna ulicí Husovou)
Linka 5: Štefánikova čtvrť –Moravské náměstí (na Moravském náměstí úvrať, v úseku Česká – Ústřední hřbitov, smyčka nahrazena linkou x14)
Linka 9: mimo provoz (v úseku Lesná, Čertova rokle – Hlavní nádraží nahrazena linkou 11 vedenou ulicí Cejl, v úseku Hlavní nádraží – Juliánov nahrazena linkou 8)
Linka 11: Lesná, Čertova rokle – Malinovského náměstí – Hlavní nádraží (v provozu i v nepracovních dnech, nahrazuje linku 9, od hlavního nádraží pokračuje jako linka 12)
Linka x14: Ústřední hřbitov, smyčka – Mendlovo náměstí – Česká – Konečného náměstí – Vozovna Komín – Rakovecká (v úseku Ústřední hřbitov, smyčka – Česká nahrazuje linku 5, v úseku Česká – Rakovecká nahrazuje linku 3)

Informační leták Dopravního podniku města Brna k prázdninovým výlukám si můžete stáhnout ZDE.