uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Hlavní termín Ukliďme Česko je letos 6. dubna, v Čertově rokli se bude i sázet - 2. duben 2019

V dubnu se opět tisíce dobrovolníků v celé republice zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, aby pomohli té svojí lokalitě vstoupit do jara bez za celý rok nahromaděného nepořádku. Pokud byste se chtěli také zúčastnit, máte v naší městské části na výběr z téměř dvou desítek úklidů. Hlavní úklidový den letos připadne na sobotu 6. dubna, úklidové akce se ale uskuteční i v dalších termínech:

2. 4. od 11.30 hodin – okolí garáží v ulici Třískalova (sraz na tramvajové zastávce Halasovo náměstí) – pořádá Mendelova univerzita
4. 4. od 15 hodin – hřiště „Plácek“ na Svitavském nábřeží – pořádá IQ Roma servis
5. 4. od 11 hodin – lesopark nad a kolem ulice Dusíkova (sraz před Billou) – pořádá Mendelova univerzita
5. 4. od 16 hodin – okolí parkoviště před Společenským centrem na Okružní 21 – pořádá Církev adventistů sedmého dne, sbor Brno-Lesná
6. 4. od 9 hodin – nádraží Brno-Lesná a okolí (sraz na nadchodu přes koleje)
6. 4. od 9 hodin – zahrádkářská oblast Sadová, okolí Antoníčka a cesta lemující západní okraj Lesné (sraz před firemním areálem nad supermarketem Billa / nad Českým metrologickým institutem) – pořádá Městská policie Brno
6. 4. od 9.30 hodin – Čertova rokle a okolí (sraz před kávovým okénkem na tramvajové konečné) – pořádá Spolek Brno-sever
6. 4. od 10 hodin – úklid Čertovy rokle společně s výsadbou stromů (sraz na hřišti „Náměstíčko“ v rokli) – pořádá městská část Brno-sever
6. 4. od 10 hodin – Majdalenky, ulice Dusíkova a okolí (sraz na louce před Billou) – pořádá Spolek Majdalenky
6. 4. od 10 hodin – Husovice (sraz před školou na náměstí Republiky 10)
6. 4. od 10 hodin – Divišova čtvrť a okolí (sraz před restaurací U Divošky v Trtílkově ulici)
7. 4. od 9 hodin – okolí Soběšic (sraz na fotbalovém hřišti) – pořádá spolek Soběšice dětem
9. 4. od 11.30 hodin – lesík mezi ulicemi Vyhlídka a Studená (sraz na rozcestí ulic Soběšická a Studená) – pořádá Mendelova univerzita
12. 4. od 11 hodin – lesopark nad a kolem ulice Dusíkova (sraz před Billou) – pořádá Mendelova univerzita
23. 4. od 9 hodin – okolí školní budovy Blažkova 9 – pořádá ZŠ a MŠ Brno, Blažkova 9

Seznam úklidů, další podrobnosti a možnost přihlásit se k účasti naleznete na www.uklidmecesko.cz, zapojit se ale můžete i bez přihlášení.

Ukliďme Česko – Den pro Rokli

Akce pro všechny, kdo chtějí pomoci Čertově rokli po kalamitě vlastníma rukama, nebo i jen strávit sobotní půlden 6. 4. v Rokli se sousedy. Příležitost udělat něco pro zdravý růst stromů i společenství přátel Čertovy rokle. 
Začátek v 10, "hlavní stan" u hřiště Náměstíčko.
Výsadbu stromků ve svahu nad "Náměstíčkem" si mohou zkusit velcí i malí. Kdo zrovna nebude mít plné ruce motyky, může se pustit do úklidu běžného nepořádku, odhodlanější a zdatnější do práce s vývraty v severní části Rokle. Při komentované procházce můžeme zase dělat pořádek v plánech, podnětech a poznatcích spolu se starostou, lesníkem, zahradníky, zastupiteli... Další doplňkový program bude zahrnovat například ukázky práce řezbáře na výrobcích ze dřeva uschlých stromů, které v Rokli zůstanou jako připomínka někdejšího porostu.
Akci pořádá MČ Brno-sever (podobně jako v uplynulých letech společné úklidy lesa s MENDELU).
Drobné občerstvení bude na místě, ale i zde je prostor dobrovolně přispět na společný "stůl". 
Více se dozvíte a přihlašovat se můžete zde na www.uklidmecesko.cz/event/21945 - není to závazné a organizátorům to pomůže. Vítáni jsou samozřejmě i nepřihlášení, kolemjdoucí a postupně příchozí účastníci z jiných úklidů!

vysadba rokle

uklidme cesko majdalenky

uklidme cesko sobesice