uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Díky Baterkománii se sběr baterií ztrojnásobil - 20. prosinec 2019

Od května do října 2019 se v 19 městech a městských částech v rámci soutěže Baterkománie v Jihomoravském kraji, do níž se zapojila i naše městská část, vybralo přes 12 tun baterií, což je trojnásobné množství baterií než ve stejném období minulého roku. Cílem soutěže bylo motivovat úředníky i veřejnost, aby nosili vyřazené baterie na sběrná místa k tomu určená. Organizátoři soutěže, kterými byly Jihomoravský kraj a společnost ECOBAT, s. r. o., slíbili, že věnují 100 tisíc korun na charitativní nebo obecně prospěšné projekty v kraji. V rámci městské části Brno-sever se podařilo přímo na úřadě vybrat k recyklaci 125 kilogramů baterií a dalších 537 kilogramů baterií bylo shromážděno ve školách a ve sběrných dvorech. Naše městská část se však bohužel neumístila mezi třemi nejúspěšnějšími úřady, ale i tak patří velký dík všem, kteří se do této soutěže zapojili a aktivně přispěli k ochraně životního prostředí.
Do soutěže se zapojila města Boskovice, Břeclav, Bzenec, Hrušovany nad Jevišovkou, Hustopeče, Klobouky u Brna, Kyjov, Pohořelice, Slavkov u Brna, Tišnov, Velká nad Veličkou, Veselí nad Moravou, Vyškov, Ždánice, Židlochovice a městské části Brno-Jundrov, Brno – Královo Pole, Brno-sever, a Brno – Starý Lískovec. Na prvním místě se umístil Městský úřad Hustopeče, a proto finanční příspěvek ve výši 50 tisíc korun putuje na rehabilitaci malému Garikovi, který se narodil s dětskou obrnou. Druhý byl Obecní úřad Velká nad Veličkou, jenž získal 30 tisíc korun na vybudování laviček. Třetí v pořadí pak skončil Městský úřad Břeclav, kterému se tímto podařilo podpořit částkou 20 tisíc korun pořízení léčebných pomůcek pro desetiletou Markétku, která se narodila s vrozenou mentální poruchou.

baterkomanie diplom