uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Kvůli větru budou uzavřeny hřbitovy a parky - 10. únor 2020

Od 10 hodin dne 10. 2. do 12 hodin dne 11. 2. budou zavřeny všechny brněnské hřbitovy a také parky ve správě Veřejné zeleně města Brna.
Městská část Brno-sever se připojuje k níže uvedenému prohlášení MMB a doporučuje občanům, aby dbali své bezpečnosti a do zítřejších 12 hodin nevcházeli do parků Marie Restituty, Schreberových zahrádek, Čertovy rokle nebo na místa s větším uskupením stromů. Dále doporučujeme neparkovat automobily pod stromy.

Vzhledem k výstraze ČHMÚ budou od 10 hodin dne 10. 2. zavřeny všechny brněnské hřbitovy, a to do 12 hodin dne 11. 2. Je možné, že se otevřou dříve, ale pouze v případě příznivé předpovědi. O případných změnách bude Správa hřbitovů města Brna společně s Magistrátem města Brna informovat. 
Stejné opatření se týká i parků. Veřejná zeleň města Brna postupně uzavírá parky ve své správě, a to v pořadí Wilsonův les, Špilberk, Denisovy sady, Koliště I (mezi Domem umění a Zemanovou kavárnou), Lužánky a Tyršův sad. 
Oplocené parky (jako Tyršův sad) se uzamykají, volně přístupné (jako Lužánky) jsou označeny varovnými cedulemi a bílou páskou. Stejně jako u hřbitovů se počítá, že opatření skončí zítra ve 12 hodin, pokud to situace dovolí.

Magistrát města Brna