uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Začala fungovat linka pomoci seniorům. Její pracovníci pomohou s obstaráním nákupů - 16. březen 2020

Statutární město Brno zřídilo v souvislosti s aktuálním zvýšeným rizikem onemocnění COVID-19 telefonní linku, na kterou se mohou obracet senioři, kteří potřebují pomoc se zajištěním nákupů základních potravin, hygienických potřeb a podobně. Ozvat se mohou na číslo 800 140 800.

„Odbor sociální péče bude evidovat žádosti seniorů, kterým nemohou pomoci příbuzní, přátelé či sousedé a zůstali tak na všechno sami. Službu mohou ale využít také osoby se zdravotní indispozicí či lidé v karanténě, kteří jsou odkázáni sami na sebe,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Pomoc budou v terénu zajišťovat pracovníci Českého červeného kříže ve spolupráci se studenty Masarykovy univerzity. Linka je zdarma v provozu v pracovních dnech od 7:30 do 15:00.

Při objednávání je potřeba dodržet následující pravidla:
• nákup potravin a drogerie – v běžném množství k denní spotřebě, limit na jeden nákup je 500 Kč,
• nákup léků – možnost vyzvednutí léků na základě plné moci, podrobnosti budou dojednány telefonicky,
• při objednání uveďte své jméno, příjmení, adresu, telefon a váš nákupní seznam,
• objednávky budou rozváženy v době od 8 do 18 hodin,
• nákup přiveze pracovník Českého červeného kříže nebo student Masarykovy univerzity vybavený ochrannými pomůckami, který se prokáže jménem, průkazkou a případně občanským průkazem,
• platba probíhá pouze hotově,
• v jednom dni lze uskutečnit maximálně jednu objednávku.

Magistrát města Brna