uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Festival Jeden svět 2014 bude o práci - 26. únor 2014

Od 17. do 25. března se v kinech Scala a Art, v Kabinetu Múz, na UMPRUM a v HaDivadle uskuteční 15. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

Březen je již tradičně spojen s nabídkou dokumentů v režii Jednoho světa. Kulaté, patnácté, výročí bude spojeno s prací. Tu řeší všichni – ti, kdo ji hledají, ti, kdo se bojí, že o ni přijdou, i ti, kdo v ní musí trávit příliš času a přicházejí o svůj soukromý život.

Hlavní téma zastupují dokumenty zaměřené na dopady nezaměstnanosti, šikanu v zaměstnání, dětskou práci na kakaových plantážích. Z nabídky zaujme i příběh důchodkyně stopující po světě, intimní pohled do hospice,  jak telenovely mění postavení žen v arabském světě, portrét Olgy Havlové nebo dokumenty z Tibetu, Konga či Sýrie. I v letošním roce je  silně zastoupena česká tvorba. Program obohatí debaty s tvůrci a odborníky, výstavy, divadlo či jarmark neziskových organizací.

Podrobnosti na www.jedensvet.cz/brno

Kateřina Petrášová,
koordinátorka festivalu