uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Moje Veličenstvo kniha: 10. ročník unikátní soutěže - 25. březen 2014

EkoCentrum Brno vyhlásilo 10. ročník výtvarně literární soutěže pro děti a mládež Moje Veličenstvo kniha. Účastníci soutěže přihlašují vlastnoručně vytvořenou originální knihu.

„Jako každý rok se velice těšíme na originální práce mladých tvůrců. I když do uzávěrky zbývá ještě poměrně dlouhá doba, vytvořit vlastní knihu je opravdu nesnadný úkol," sdělila organizátorka letošního ročníku Jana Sedláková z EkoCentra Brno.

Patronem této ojedinělé výtvarně literární soutěže se v průběhu předchozích ročníků stali například herec, režisér a spisovatel Arnošt Goldflam nebo mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková nebo brněnský herec Jiří Kniha.

Soutěže Moje Veličenstvo kniha se v letošním roce mohou zúčastnit jak jednotlivci: do 6 let (MŠ),

1. stupeň ZŠ (1.– 5. třída); 2. stupeň ZŠ (6.– 9. třída); střední školy, gymnázia, střední odborné školy, tak i kolektivy: do 6 let (MŠ), 1. stupeň ZŠ (1.– 5. třída); 2. stupeň ZŠ (6.– 9. třída); střední školy, gymnázia, střední odborné školy.

Kromě vítězů jednotlivých kategorií bude vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha 2014. Soutěžní příspěvky je možno doručit do 16. 4. 2014 do 17 hodin.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a výstava nejzajímavějších knih proběhne 16. 5. 2014. Tentokrát se slavnostní vyvrcholení soutěže uskuteční v novém centru Písečník 94 v Brně.

Zajímavé informace o soutěži Moje Veličenstvo kniha

Moje Veličenstvo kniha je v celé republice ojedinělá výtvarně literární soutěž pro děti a mládež. Cílem soutěže je vlastními silami vytvořit originální knihu. Zapojit se mohou jednotlivci i kolektivy. Porota posuzuje úroveň výtvarné a literární složky, zpracování vazby a desek, zapojení přírodních a recyklovaných materiálů, originalitu a celkový dojem. Kromě vítězů jednotlivých kategorií je vyhlášen i absolutní vítěz s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha.

Soutěž představuje knihu jako soubor náročných uměleckých a řemeslných disciplín, ale současně vysílá ke svým účastníkům přitažlivé poselství: vytvořit vlastní knihu dokáže každý, to nejcennější na ní je osobní vklad a originalita. Minulého ročníku soutěže se zúčastnilo 75 knih.

Kontakt na organizátory soutěže:

EkoCentrum Brno, Písečník 94, 614 00 Brno, tel.: 515 548 465, Ing. Jana Sedláková, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Podrobné informace o soutěži a výstupy předchozích ročníků jsou k dispozici na www.ecb.cz.