uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Brněnský Majáles 2014 - 25. březen 2014

majales 2014Mílovými kroky se blíží doba, kdy brněnští studenti vztyčí tradiční symbol jara – májku. Symbol, který studenty spojuje a předurčuje měsíc plný zábavy. Ten vyvrcholí 7. 5. akcí Majáles open-air na brněnském výstavišti, který bude letos poprvé bezhotovostní.

Druhou dubnovou středu vyroste v centru města tradiční májka. Několikametrová předzvěst jara, studentských slavností a symbol spolupráce napříč brněnskými univerzitami zaujme své místo opět na náměstí Svobody. Studenti ji postaví vlastníma rukama tradiční metodou podpírání křížovými dřevěnými bidly.

Celý následující měsíc se ponese v duchu studentstva a odpovídat tomu bude i program širšího majálesového programu. Na výběr je z několika akcí. 10. 4. proběhne v Lužánkách mezigenerační debatní odpoledne, na Mendlově náměstí zazáří 16. 4. sprejeři a tanečníci na akci nazvané Majáles graffiti & dance battle. V úterý 22. 4. je pro filmové nadšence připravený pojízdný kinematograf bratří Čadíků v areálu kolejí Pod Palackého vrchem. Studentské oslavy vyvrcholí ve středu 7. 5. skácením májky a průvod se vydá z náměstí Svobody na místo konání festivalu – brněnské výstaviště. Zde vystoupí například Tomáš Klus, Chinaski, anglická kapela The Feud či Mandrage. Majáles nabídne hned pět venkovních a čtyři kryté scény v pavilonech. Prostor nabízí unikátní zážitek, jak v podobě visual stages, tak v oddechových zónách či studentských univerzitních městečkách.

Po skončení akce bude posílena městská doprava od výstaviště.