uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Uzavírka ulice Cejl (Cejl 111a - Soudní) - 21. červen 2019

Z důvodu realizace stavby "Rekonstrukce tramvajové trati na ulici Cejl, II. etapa, úsek Soudní - Francouzská" bude v termínu od 28. 6. 2019 do 1. 9. 2019 uzavřena ulice Cejl v úseku od objektu Cejl 111a za křižovatku s ulicí Soudní.

Objízdná trasa ve směru z centra bude vedena ulicemi Koliště, Milady Horákové a Jugoslávská.
Objízdná trasa ve směru do centra bude vedena ulicemi Jugoslávská, Přadlácká, Bratislavská a Koliště.

SCHÉMATA PŘECHODNÉHO DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ NALEZNETE ZDE.

Uzavírka se dotkne také MHD:
Opatření v tramvajové dopravě: linka 2 bude při jízdě z centra ukončena v zastávce Körnerova, linka 3 bude při jízdě z centra odkloněna z Jugoslávské na Mosteckou, linka 4 pojede mezi zastávkami Malinovského náměstí a Trávníčkova obousměrným odklonem kolem Dětské nemocnice. Linka 11 bude zcela mimo provoz (nahrazena posíleným provozem linek 3 a 9 a provozem autobusu linky x11).
Náhradní doprava: zajistí mimořádná linka x11 mezi zastávkami Malinovského náměstí a Zemědělská, která uzavřený úsek objede po okolních komunikacích. Bude obsluhovat zastávky Malinovského náměstí, Körnerova, Radlas, Tkalcovská, Bratislavská, Jugoslávská, Tomanova a Zemědělská a bude provozně propojena s linkou 46 na Haškovu.
Opatření v autobusové dopravě: linka 46 vynechá zastávku Erbenova a bude provozně propojena s linkou x11, linka 82 náhradou za zastávku Francouzská obslouží zastávku Jugoslávská, noční linka N94 pojede po trase a zastávkách linky x11, linka N97 pojede obousměrným odklonem přes Jugoslávskou.
Bez obsluhy bude zastávka Francouzská, nově budou zřízeny dočasné zastávky Radlas a Bratislavská. Zastávka Tkalcovská bude přeložena na ulici Tkalcovská k lávce přes řeknu Svitavu a bude od ní možný pěší přesun k zastávce Pastrnkova – náhrada současné přestupní vazby Francouzská – Lazaretní.

INFORMAČNÍ LETÁK DPMB K PRÁZDNINOVÝM VÝLUKÁM NALEZNETE ZDE.