uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 

Uzavírka ulice Merhautova - 25. únor 2020

Z důvodu generální opravy úseku Jugoslávská - Provazníkova bude v termínu od 1. března do 30. června 2020 uzavřena ulice Merhautova.

Práce a uzavírky budou probíhat po etapách: 

etapa 1: úseky Provazníkova - Venhudova a Jugoslávská - Sýpka  1. 3. - 12. 4. 2020
etapa 2: úseky Sýpka - Těsnohlídkova a Trávníky - Venhudova 13. 4. - 24. 5. 2020
etapa 3: úsek Trávníky - Těsnohlídkova 25. 5. - 30. 6. 2020

Objízdná trasa pro osobní automobily bude vedena ulicemi Jugoslávská a Provazníkova, objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 tuny ulicemi Vranovská, Svitavská, Dačického, Dukelská třída, Tomkovo náměstí a Provazníkova.

Stavbu realizuje firma Dopravní stavby Brno, s. r. o.
Odpovědný pracovník: Ing. Jaroslav Ondra, tel. 724 316 562, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

SCHÉMA PŘECHODNÉHO DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ PRO ETAPU 1 NALEZNETE ZDE.
SCHÉMA PŘECHODNÉHO DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ PRO ETAPU 2 NALEZNETE ZDE.
SCHÉMA PŘECHODNÉHO DOPRAVNÍHO ZNAČENÍ PRO ETAPU 3 NALEZNETE ZDE.

OMEZENÍ MHD

Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě a povrchu komunikace bude od zahájení provozu denních linek v neděli 1. března 2020 do ukončení prací (předpoklad 26. června 2020) vyloučen provoz veškeré dopravy v ulici Merhautově v úseku mezi ulicemi Jugoslávská a Provazníkova.

 Tramvajová linka 5 bude odkloněna ze zastávky Jugoslávská (obslouží zastávky v ulici Jugoslávské) přes zastávku Tomanova do smyčky Zemědělská (nástupní zastávka ve smyčce). Vynechá tak zastávky Zdráhalova, Venhudova a Štefánikova čtvrť.

 Náhradní dopravu zajistí autobusová linka 46, která bude od zastávky Provazníkova odkloněna přes zastávky Venhudova (přeložena na ulici Jugoslávskou ke křižovatce s ulicí Zemědělskou) a Zdráhalova (přeložena na ulici Jugoslávskou ke křižovatce s ulicí Těsnohlídkovou) do zastávky Jugoslávská (autobusy obslouží zastávky v ulici Jugoslávské a pro výstup i zastávku před Domem zdraví). Vynechá tak zastávky Lesnická, Zemědělská a Erbenova (tato zastávka bude po dobu výluky zcela bez obsluhy).

Přestup mezi autobusy náhradní dopravy linky 46 a tramvajovými linkami 5, 9 a 11 bude zajištěn v zastávce Jugoslávská (zastávky v ulici Jugoslávské).

 Noční autobusová linka N92 pojede mezi zastávkami Jugoslávská a Štefánikova čtvrť odklonem po trase shodné s odkloněnou linkou 46. Obslouží přeložené zastávky Jugoslávská, Zdráhalova a Venhudova a navíc zastávku Provazníkova.

 Změny zastávek:

Jugoslávská – linky 5, 46 a N92 obslouží v obou směrech zastávky linek 9 a 11 v ulici Jugoslávské, linka 46 zastaví pro výstup navíc před Domem zdraví
Zdráhalova, Venhudova – linky 46 a N92 obslouží přeložené zastávky v ulici Jugoslávské
Lesnická, Zemědělská, Erbenova – zastávky bez obsluhy linkou 46

Pro přestup mezi linkami 25, 26 a 46 použijte zastávku Provazníkova, pro přestup mezi linkami 5, 9, 11 a 46 použijte zastávku Jugoslávská.

 Schéma dopravních opatření –  ke stažení

 Jízdní řády uvedených linek budou zveřejněny na webových stránkách Dopravního podniku města Brna v sekcích Jízdní řády linkové a Jízdní řády zastávkové.