uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 
Městská část Brno-sever je druhou nejlidnatější ve městě Brně, zároveň jde o městskou část složenou z několika různorodých oblastí, což přináší mnohé problémy. Jedním z nich je zvýšená kriminalita v určitých specifických místech. Jelikož si je vedení MČ Brno-sever tohoto problému vědomo, velmi úzce a komplexně spolupracuje s městskou i republikovou policií.

Počty policistů a strážníků v ulicích však nejsou zcela dostačující, a proto jsme se právě ve spolupráci a s vědomím policie rozhodli obnovit náš dřívější úspěšný projekt hlídací služby, která kontroluje kritická místa, dohlíží na pořádek a bezpečí našich občanů a jejich majetku.

Od poloviny května tohoto roku tak budou moci lidé na území Brna-severu potkat uniformované pracovníky, jejichž úkolem je ochrana majetku a osob formou zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku ve vymezených lokalitách městské části, a to na základě pověřovací listiny. Tato činnost bude prováděna formou mobilní výjezdové hlídky s označeným vozidlem se dvěma pracovníky ve stejnokroji, případně i v doprovodu služebního psa.

Denně, především pak ve večerních a nočních hodinách, se kontrola zaměří na nejméně sedm předem určených míst. Činnost mobilní hlídky bude směřovat k zajištění bezpečnosti majetku a veřejného pořádku s cílem eliminovat jeho rozkrádání a ničení.

O této každodenní činnosti budou hlídači městské části pravidelně poskytovat kompletní zprávy a informace, což nám má zajistit rychlou zpětnou odezvu a informace o tom, zda má služba očekávané výsledky.
Bc. Lucie Šustková
vedoucí provozního oddělení
ÚMČ Brno-sever
tel.: 545 542 209, 724 841 581
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.