uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

audit ffc
ice
 
Starosta městské části Brno-sever Leo Venclík zamířil ve středu 1. září na Základní školu a Mateřskou školu Merhautova 37, aby přivítal začínající školáky a jejich rodiče v prvních třídách a předškoláky v třídách přípravných - tyto dvě speciální třídy fungují v rámci ZŠ a MŠ Merhautova, a to v sousedící budově Vranovská 17. Jejich účelem je příprava předškoláků ze znevýhodněných sociálních podmínek na budoucí školní docházku.
 
   

„Jsem velice rád, že se rodiče žáků rozhodli umístit své ratolesti právě do základní školy Merhautova, která má díky skvělému pedagogickému obsazení, přátelské atmosféře a otevřenému přístupu dlouhodobé vynikající výsledky a spokojené žáky,“ uvedl starosta Brna-severu Leo Venclík.
 
   

Celkový počet žáků v prvních třídách ZŠ a MŠ Merhautova 37 je 45, přípravné třídy pak bude navštěvovat 20 dětí.

Sedm základních škol, jejichž zřizovatelem je městská část Brno-sever, otevřelo ve školním roce 2010/2011 celkem 16 prvních tříd, do kterých nastoupí 343 prvňáčků.Bc. Lucie Šustková
vedoucí provozního oddělení
ÚMČ Brno-sever
tel.: 545 542 209, 724 841 581
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.