uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Dopravní podnik města Brna omezí vybrané spoje - 13. říjen 2020

V souvislosti s vládními nařízeními a poklesem počtu cestujících Dopravní podnik města Brna zruší školní autobusové linky a upraví provoz ostatních. Školní spoje nepojedou od středy 14. října, omezení provozu ostatních linek čeká cestující v týdnu od 19. října.

„Počet cestujících v posledních dnech opět klesá, spoje jsou vytížené v průměru na 75 procent. Očekáváme, že nová vládní nařízení budou mít za následek další propad poptávky po našich službách. Od středy proto přistoupíme ke zrušení školních linek a v následujícím týdnu pak přejdeme u většiny linek na prázdninové jízdní řády. Provoz nejvytíženějších páteřních linek však zůstane zachován v běžném režimu,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Cílem podniku je najít kompromis, ve kterém se budou cestující cítit bezpečně a zároveň bude zohledňovat reálnou poptávku po přepravě.

Již platné změny v provozu MHD
• Omezení rozsahu noční dopravy, zejména v nocích o víkendu.
• Omezení posilových spojů do akademických oblastí.

Omezení provozu MHD od středy 14. října
• Přerušen provoz školních autobusových linek š85 - š88.

Omezení provozu v týdnu od pondělí 19. října
• Většina linek MHD v Brně přejde na prázdninový provoz, výjimkou jsou páteřní linky (např. tramvajové linky 1, 6, 8 a trolejbusové linky 25 a 26), jejichž provoz zůstane zachován v běžném režimu jako je tomu nyní.

„Celou situaci a vytíženost spojů budeme nadále sledovat. Pokud to bude potřeba, jsme schopni rychle reagovat a provoz linek upravovat,“ dodal dopravní ředitel Dopravního podniku města Brna Jan Seitl.

Revizoři DPMB při své práci od dnešního dne upozorňují cestující na nutnosti nošení roušek na zastávkách.

DPMB, a. s.