uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Město Brno a správa hřbitovů apelují na dodržování preventivních opatření - 29. říjen 2020

S blížícím se svátkem Všech svatých míří na brněnské hřbitovy čím dál více návštěvníků. Město Brno a správa hřbitovů nabádají, aby lidé dodržovali platná opatření. Záležitosti týkající se smluv o nájmu hrobového místa lze vyřešit až po skončení krizového stavu.

„Mnoho z nás si půjde během Dušiček zavzpomínat na své zesnulé příbuzné a známé. Na hřbitovy zavítá mnohem více lidí než v jiném ročním období, a z tohoto důvodu prosíme o dodržování preventivních opatření na brněnských hřbitovech. Roušky by měli návštěvníci nosit i ve venkovních prostorech. Díky tomu můžeme ochránit sebe i ostatní návštěvníky a zabránit dalšímu šíření nového koronaviru,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Na základě vládního opatření upravila Správa hřbitovů města Brna své úřední hodiny. Ty jsou momentálně v pondělí a ve čtvrtek, a to od 8 do 13 hodin. „Klientům doporučujeme, aby případné platby prováděli bezkontaktně kartou. Složenky lze zaplatit bez nutné návštěvy pošty, a to převodem z bankovního účtu. Jsme si vědomi složité situace, ve které se nacházíme. Proto se záležitosti týkající se smluv o nájmu hrobových míst nemusejí řešit nyní. Těm, kteří chtějí prodloužit končící smlouvu nebo zaplatit za místo, umožníme tyto úkony vyřešit až po uklidnění situace, například na jaře příštího roku,“ doplnila Alena Říhová, ředitelka Správy hřbitovů města Brna.

Magistrát města Brna