uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Vláda přijala několik změn v dosud platných krizových opatřeních - 9. prosinec 2020

Vláda na jednání v pondělí 7. prosince 2020 mimo jiné přijala několik změn v dosud platných krizových opatřeních. Od středy 9. prosince bude opět platit zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti. Současně s tím začne platit i zákaz jeho prodeje s sebou z výdejních okének či z restaurací a také na trzích a v tržnicích. Restaurace a další provozovny stravovacích služeb budou muset zavřít už ve 20 hodin a nebudou smět po této hodině provozovat ani výdejní okénko. Od čtvrtka 10. prosince vláda ruší pracovní povinnost mediků ve zdravotnických zařízeních a na hygienických stanicích. S účinností od 8. prosince pak vláda změnila své usnesení z 16. října, které se týká možnosti nahradit povinnou vstupní lékařskou prohlídku čestným prohlášením, tak, že tato možnost platí do konce roku.

PŘÍSLUŠNÁ USNESENÍ VLÁDY NALEZNETE V ČÁSTCE 210 SBÍRKY ZÁKONŮ, KE STAŽENÍ ZDE.

Upravena budou také mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví. Vláda vzala na vědomí, že od 8. prosince bude nově upraveno nošení roušek pro amatérské sportovce uvnitř budov a pro trenéry a rozhodčí a že ministerstvo připravilo pravidla pro antigenní testování všech klientů tuzemských zdravotních pojišťoven, kteří o test projeví zájem. Testování bude probíhat proběhne mezi 18. prosincem 2020 do 15. lednem 2021.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MZČR – NOŠENÍ OCHRANNÝCH PROSTŘEDKŮ DÝCHACÍCH CEST, S ÚČINNOSTÍ OD 8. 12. 2020 DO ODVOLÁNÍ – NALEZNETE ZDE.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MZČR – ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ OBYVATEL, S ÚČINNOSTÍ OD 18. 12. 2020 DO 15. 1. 2021 – NALEZNETE ZDE.

Zdroj: www.vlada.cz