uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Vláda schválila drobnou úpravu dosud platných pravidel

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dnů, tedy do 21. února. Znění žádosti schválil kabinet na jednání v pondělí 18. ledna 2021.

Další prodloužení nouzového stavu si vyžaduje současná epidemická situace v České republice. Počty nově nakažených osob virem SARS-CoV-2 sice v posledních dnech mírně klesají, nicméně jsou a s nimi i zatížení českého zdravotnického systému stále vysoké. Aby mohl příznivý trend pokračovat, je podle vlády nutné zachovat i nadále účinnost v současnosti nařízených krizových opatření, což je možné pouze v režimu nouzového stavu.

Vláda zároveň souhlasila s drobnou úpravou dosud platných pravidel, která začala platit od 19. ledna. Nejdůležitější změnou je otevření maloobchodních prodejen papírnictví, dětského oblečení a dětské obuvi. Umožní také profesní vzdělávání a získávání zvláštní odborné způsobilosti u vybraných profesí. Schválila také opatření, které umožní nahradit dočasně vstupní lékařskou prohlídku a prokázání vlastnictví zdravotního průkazu při vstupu do zaměstnání čestným prohlášením.

Zdroj: www.vlada.cz