uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Vláda odsouhlasila povinnost firem testovat své zaměstnance (AKTUALIZOVÁNO)

Vláda na jednání v pondělí 1. března 2021 mimo jiné odsouhlasila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým bude zavedeno pravidelné testování zaměstnanců ve firmách na covid-19.

Vláda odsouhlasila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se zavádí povinné plošné testování zaměstnanců. V první fázi se bude týkat zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají alespoň 250 osob. Od 3. března mají tito zaměstnavatelé povinnost zajistit pro své zaměstnance antigenní testy prováděné buď zdravotníky, nebo přímo testovanou osobou. Od 5. března musí své zaměstnance vyzvat, aby test podstoupili, a od 12. března nesmí zaměstnancům, kteří v uplynulých sedmi dnech nebyli testováni, umožnit přístup na pracoviště. V případě menších firem od 50 do 249 osob se termíny posouvají na 5., 8. respektive 15. března.

Testování musí firmy zajistit alespoň jedenkrát týdně a zaměstnanci budou povinni na výzvu zaměstnavatele toto testování podstoupit. Výjimku mají pouze ti, kteří v posledních 90 dnech měli pozitivní test na koronavirus, prošli izolací a nemají žádné příznaky. Pokud bude výsledek testu pozitivní, budou dotyční povinni ihned odjet domů, nahlásit to svému zaměstnavateli a ošetřujícímu lékaři, který bude mít povinnost poslat je na konfirmační PCR test.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – POVINNÉ TESTOVÁNÍ ZAMĚSTNAVATELÉ, S ÚČINNOSTÍ OD 3. 3. 2021 DO ODVOLÁNÍ – NALEZNETE ZDE.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – SAMOTESTOVÁNÍ ZAMĚSTNANCI, S ÚČINNOSTÍ OD 2. 3. 2021 DO ODVOLÁNÍ – NALEZNETE ZDE.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ OBYVATEL, S ÚČINNOSTÍ OD 2. 3. 2021 DO ODVOLÁNÍ – NALEZNETE ZDE.

Kabinet projednal i několik dílčích změn v přijatých protiepidemických opatřeních. Od 2. března jsou zakázány také zkoušky v autoškolách a ke stejnému je zakázáno, aby zaměstnanci konzumovali jídlo přímo v provozovně zaměstnaneckého stravování. Závodní jídelna či bufet tedy budou sloužit pouze pro prodej nebo výdej pokrmů.

USNESENÍ VLÁDY O ZMĚNĚ KRIZOVÉHO OPATŘENÍ O ZÁKAZU MALOOBCHODNÍHO PRODEJE A SLUŽEB NALEZNETE ZDE.

Zdroj: www.vlada.cz

AKTUALIZACE: Podle aktuálních informací bylo na dnešním (02.03.2021) jednání vlády omezení závodního stravování upraveno. Příslušné usnesení zveřejníme po jeho vydání.