uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Zaměstnanci se mohou stravovat v závodních jídelnách, musí ale dodržet rozestupy, rozhodla vláda

Vláda na mimořádném jednání v úterý 2. března 2021 odsouhlasila úpravy několika protiepidemických opatření.

Od středy 3. března mohou zaměstnanci opět využívat závodních jídelen i k přímé konzumaci pokrmů. U jednoho stolu ale smí sedět jen jeden strávník, a pokud se jedná o dlouhý stůl, musí být mezi strávníky alespoň dvoumetrová mezera nebo mechanické překážky, které brání šíření kapének.

USNESENÍ VLÁDY O ZMĚNĚ KRIZOVÉHO OPATŘENÍ O ZÁKAZU MALOOBCHODNÍHO PRODEJE A SLUŽEB NALEZNETE ZDE.

K úpravě dochází od 3. března i u délky nařízené karantény pro osoby, které žijí ve společné domácnosti s osobou nakaženou koronavirem SARS CoV-2 a nelze dodržet podmínky její izolace od ostatních členů domácnosti. Délka karantény se v tomto případě zkracuje z 21 dnů na 14 dnů.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – NAŘÍZENÍ IZOLACE A KARANTÉNY, S ÚČINNOSTÍ OD 3. 3. 2021 DO ODVOLÁNÍ – NALEZNETE ZDE.

K upřesnění dochází i u krizového opatření, kterým se omezuje volný pohyb osob. Mezi výjimky ze zákazu vycházení v denní době se nově doplňuje účast na shromáždění a upřesňuje se, že osoby, které se takového shromáždění účastní, musí používat respirátor či chirurgickou roušku či obdobně účinný certifikovaný prostředek na ochranu dýchacích cest.

USNESENÍ VLÁDY O ZMĚNĚ KRIZOVÉHO OPATŘENÍ O OMEZENÍ VOLNÉHO POHYBU OSOB NALEZNETE ZDE.

Zdroj: www.vlada.cz