uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Povinně testovat zaměstnance budou muset i malé firmy, odsouhlasila 15. března vláda

Nejpozději od 26. března se do povinného testování zaměstnanců budou muset zapojit i malé firmy zaměstnávající nejméně deset osob. Vydání příslušného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví odsouhlasila v pondělí 15. března 2021 vláda.

Zaměstnavatelé s více než deseti zaměstnanci se od 26. března přidají k velkým a středním firmám, kterým Ministerstvo zdravotnictví kvůli špatné epidemické situaci pravidelné plošné testování už nařídilo. Malí zaměstnavatelé budou mít povinnost od 17. března antigenní testy zajistit a nejpozději 19. března své zaměstnance k testování vyzvat. Zaměstnanci budou povinni se testování podrobit. Stejně jako v případě velkých a středních firem bude testování povinné jednou týdně a výjimku budou mít lidé, kteří jsou plně očkovaní nebo prokazatelně prodělali covid v posledních 90 dnech.

ZMĚNU MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ K NAŘÍZENÍ POVINNÉHO TESTOVÁNÍ U ZAMĚSTNAVATELŮ ZE DNE 1. 3. 2021, S ÚČINNOSTÍ OD 17. 3. 2021 DO ODVOLÁNÍ, NALEZNETE ZDE.

Vláda odsouhlasila také několik dílčích úprav platných protiepidemických opatření. Rozšířila okruh rodičů, jejichž dětem musí obce zajistit školní či předškolní péči, o starosty obcí, k drobným úpravám dojde od 19. března i u opatření omezujícím vstup do České republiky.

USNESENÍ VLÁDY O ZMĚNĚ KRIZOVÉHO OPATŘENÍ O URČENÍ POVĚŘENÝCH ŠKOL K ZAJIŠTĚNÍ PÉČE O DĚTI VYBRANÝCH PRACOVNÍKŮ VE VĚKU 2 AŽ 10 LET NALEZNETE ZDE.

OCHRANNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – OMEZENÍ PŘEKROČENÍ STÁTNÍ HRANICE ČESKÉ REPUBLIKY, S ÚČINNOSTÍ OD 19. 3. 2021 DO ODVOLÁNÍ – NALEZNETE ZDE.

Zdroj: www.vlada.cz