uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Na jednání 19. dubna vláda projednala několik změn v opatřeních Ministerstva zdravotnictví - 23. duben 2021

Vláda na svém jednání 19. dubna 2021 projednala mimo jiné několik dílčích změn v mimořádných opatřeních Ministerstva zdravotnictví. Hlavní změny se týkají školství. Od 21. dubna je povolena činnost dětských skupin v Karlovarském a Královéhradeckém kraji. V ostatních regionech je povolena jen pro děti, které nejpozději k 31. srpnu 2020 dosáhly pátého roku věku, nebo pro poskytování služby péče o dítě rodičům vybraných profesí a zaměstnavatelů. Rovněž od 21. dubna je upřesněno opatření nařizující nošení ochrany dýchacích cest tak, že účastníci přijímacích zkoušek na střední školy budou moci místo respirátoru použít i zdravotnickou roušku či obdobný certifikovaný ochranný prostředek.

ZMĚNU MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ZE DNE 10. 4. 2021 K OMEZENÍ OBCHODU A SLUŽEB, S ÚČINNOSTÍ OD 21. 4. 2021, NALEZNETE ZDE.

ZMĚNU MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ZE DNE 6. 4. 2021 K OCHRANĚ DÝCHACÍCH CEST, S ÚČINNOSTÍ OD 21. 4. 2021 DO ODVOLÁNÍ, NALEZNETE ZDE.

Od 24. dubna bude spuštěno plošné testování na vysokých školách, a to za obdobných podmínek jako v ostatních plošně nařízených segmentech. Testovat se budou studenti, kterým bude následně od 26. dubna umožněno zúčastnit se prezenční výuky. Testování nejméně jednou za sedm dní bude jednou z podmínek účasti na prezenční výuce, i v tomto případě platí výjimky pro kompletně očkované či osoby, které prodělaly covid-19 v posledních 90 dnech. Testování zajistí přímo vysoká škola, nebo si student může přinést platný vlastní test provedený v autorizovaném testovacím místě. Tato povinnost se nebude vztahovat ani na účastníky individuálních konzultací či individuální výuky.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – TESTOVÁNÍ STUDENTŮ VYSOKÝCH ŠKOL, S PLATNOSTÍ OD 24. 4. 2021 – NALEZNETE ZDE.

Od 26. dubna se budou moci středoškoláci účastnit praktické výuky. Studenti posledních ročníků vysokých škol budou moci nastoupit na praktickou a klinickou výuku. Od stejného data se budou moci v Karlovarském a Královéhradeckém kraji vrátit i další děti do školek.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – OMEZENÍ PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, S ÚČINNOSTÍ OD 26. 4. 2021 DO ODVOLÁNÍ – NALEZNETE ZDE.

ZMĚNU MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ ZE DNE 6. 4. 2021 K TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ VE ŠKOLÁCH, S ÚČINNOSTÍ OD 26. 4. 2021, NALEZNETE ZDE.

Zdroj: www.vlada.cz