uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Omezení MHD při stavbě VMO Tomkovo náměstí - 5. srpen 2021

V souvislosti s pokračující výstavbou velkého městského okruhu bude od zahájení provozu denních linek v pondělí 9. srpna 2021 do ukončení prací (předpoklad do soboty 11. prosince 2021) vyloučen provoz tramvají a omezen provoz autobusů na Tomkově náměstí.

Linka 4 bude v provozu pouze v úseku Náměstí Míru – Vozovna Husovice.
• Zastávka Vozovna Husovice pro výstup bude zřízena v ulici Husovické, pro nástup v ulici Svitavské.
• Přestup mezi tramvajemi a autobusy náhradní dopravy bude v obou směrech možný v zastávce Mostecká.

 Náhradní dopravu zajistí autobusová linka x4 v trase Mostecká – Tomkovo náměstí – Maloměřický most – Babická.
• Na této trase obslouží všechny tramvajové zastávky, a to v jejich standardních polohách.
• Pro cestování do oblasti Maloměřic a Obřan doporučujeme alternativně využívat také linku 75 s přestupem na tramvaje na Staré osadě a ve špičkách pracovních dnů rovněž linku 57 s přestupem na tramvaje ve Štefánikově čtvrti.

 Spoje linky 57 běžně ukončené v zastávce Tomkovo náměstí budou zkráceny do zastávky Merhautova, v úseku Merhautova – Tomkovo náměstí bude nutné použít linky 25, 26, 44 nebo 84.

 Spoje linky 57 běžně vedené až z / do zastávky Obřany, sídliště pojedou po své trase, ve směru do Vranova však neobslouží zastávku Tomkovo náměstí, ale budou zastavovat na blízké zastávce Cacovická společně s linkou x4.

 Pro doplnění linky x4 a zlepšení místní obsluhy budou linky 57 a 75 v obou směrech zastavovat také na zastávce Obřanský most na zastávkách linky N94 na mostě.

Schéma dopravních opatření naleznete ZDE.

Jízdní řády uvedených linek naleznete na webových stránkách Dopravního podniku města Brna v sekcích Jízdní řády linkové a Jízdní řády zastávkové

Dopravní podnik města Brna

dpmb tomkovo nam