uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

familyfriendlycommunity
rodinna politika
ice logo
 

Mimořádná opatření z 22.12. a ochranná opatření z 23.12.2021 - 28. prosinec 2021

O silvestrovském večeru budou moci u jednoho stolu v restauraci usednout nanejvýš čtyři osoby, pokud nepůjde o členy společné domácnosti. Tuto a další změny v protiepidemických opatřeních schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 22. prosince 2021. 

Po skončení nouzového stavu, tedy od 25. prosince, začala platit pro maloobchod a služby upravená protiepidemická opatření Ministerstva zdravotnictví. Skončily zákazy pro noční provoz restaurací, barů, diskoték, kasin a obdobných zařízení, pro provozování adventních trhů a pro konzumaci alkoholu na veřejnosti, které byly navázány právě na nouzový stav. Zrušeno bylo i omezení shromažďovacího práva a omezení pro volby a činnost orgánů právnických osob. V období od 29. prosince do 2. ledna bude platit o něco přísnější verze tohoto opatření, která omezuje počet osob u jednoho stolu v restauraci na čtyři a maximální počet osob na veřejných a soukromých akcích, kde se schází na jednom místě větší počty lidí a nemají výhradně místa k sezení, na padesát.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – OMEZENÍ MALOOBCHODNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A POSKYTOVÁNÍ SLUŽEB, S ÚČINNOSTÍ OD 26. 12. DO 28. 12. 2021, DÁLE OD 3. 1. 2022 – NALEZNETE ZDE.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – OMEZENÍ MALOOBCHODNÍHO PRODEJE ZBOŽÍ A POSKYTOVÁNÍ SLUŽEB, S ÚČINNOSTÍ OD 29. 12. 2021 DO 2. 1. 2022 – NALEZNETE ZDE.

Vláda souhlasila také s dalším pokračováním screeningového testování ve školách po 1. lednu. Zásadní změnou je úprava frekvence testování na dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek, až do 17. ledna. Po tomto datu bude testování probíhat opět jen jednou týdně, první den docházky. Testování se bude nově týkat i zaměstnanců škol a přestane platit výjimka pro očkované či osoby po prodělání nemoci covid-19. Vláda si od tohoto opatření slibuje včasný záchyt případného nástupu varianty omikron.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – SCREENINGOVÉ TESTOVÁNÍ VE ŠKOLÁCH, S ÚČINNOSTÍ OD 3. 1. 2022 – NALEZNETE ZDE.

ZMĚNU MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – DISKRIMINAČNÍ RT-PCR VYŠETŘENÍ, S ÚČINNOSTÍ OD 26. 12. 2021 – NALEZNETE ZDE.

Pravidla na Silvestra
Od středy 29. prosince do neděle 2. ledna se mění počet sedících osob u jednoho stolu na 4 osoby. Výjimku mají členové společné domácnosti. Ve stejném datu bude také omezena kapacita pro veřejné nebo soukromé akce s kumulací osob na maximální počet 50 účastníků.

Pravidla pro kulturní a jiné akce  
Na kulturní a jiné akce (koncerty, divadlo, kina, atd) bude moci maximálně 1000 sedících účastníků. 

Lyžařské kurzy 
U školních lyžařských kurzů kratších než 8 dnů bude u žáků mladších 18 let stačit negativní výsledek PCR testu absolvovaný nejdéle 72 hodin před zahájením kurzu. U delších kurzů pak bude muset být takový žák po pěti až sedmi dnech trvání kurzu otestován znovu. Škola bude následně moci koupit hromadný skipas pro otestované žáky na základě jejich jmenného seznamu, kterým potvrdí, že zkontrolovala, že byli negativně testováni.

Testování ve školách
Ve školách proběhne od 3. do 16. ledna vždy v pondělí a ve čtvrtek. Následně pak od 17. ledna každé pondělí. Testovat se bude nadále antigenními testy a bude probíhat bez ohledu na očkování a prodělané onemocnění.

Další podrobnosti o změnách v protiepidemických opatřeních naleznete v tiskové zprávě Ministerstva zdravotnictví.

OCHRANNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – SEZNAM ZEMÍ NEBO JEJICH ČÁSTÍ S NÍZKÝM, STŘEDNÍM, VYSOKÝM A VELMI VYSOKÝM RIZIKEM VÝSKYTU ONEMOCNĚNÍ COVID-19, S ÚČINNOSTÍ OD 27. 12. 2021 – NALEZNETE ZDE.

OCHRANNÉ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ – STANOVENÍ PODMÍNEK PRO VSTUP NA ÚZEMÍ ČR, S ÚČINNOSTÍ OD 27. 12. 2021 – NALEZNETE ZDE.

Zdroj: www.vlada.cz