uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

familyfriendlycommunity
rodinna politika
ice logo
 

Druhé kolo volby prezidenta republiky - 16. leden 2023

Ve dnech 27. a 28. ledna se uskuteční druhé kolo volby prezidenta republiky. Hlasovací lístky pro druhé kolo volby volič obdrží ve dnech volby ve volební místnosti (nebudou doručovány do schránek).

Podrobné informace k volbě naleznete ZDE.

Pro vyhledání příslušné volební místnosti můžete využít také aplikaci "Kam mám jít volit". Aplikace po zadání adresy místa bydliště poskytne uživateli číslo příslušného volebního okrsku společně s adresou volební místnosti a kontaktem na volební komisi (telefon bude aktivní pouze v průběhu voleb). Aplikaci naleznete ZDE.

Žádost o přenosnou volební schránku

Volič může požádat ze závažných důvodů, zejména zdravotních, obecní úřad a v době volby také přímo okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost. V takovém případě vyšle okrsková volební komise k voliči své členy s přenosnou volební schránkou.

O přenosnou volební schránku lze požádat na ÚMČ Brno-sever, Bratislavská 70, tel.: 545 542 266, 545 542 118 (nebo do čtvrtka 26. ledna na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. – v tom případě uveďte telefonický kontakt na svoji osobu). V průběhu volby je možné požádat také přímo okrskovou volební komisi. Telefonní číslo na příslušnou komisi vyhledáte v aplikaci "Kam mám jít volit".

O hlasování do přenosné schránky žádejte pokud možno nejpozději dvě hodiny před skončením volby, tedy do soboty 28. ledna do 12:00.