uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Ve finále soutěže Adapterra Awards můžete hlasovat pro obnovu Čertovy rokle - 29. srpen 2023

adapterra awards

Strategický plán obnovy zeleně v Čertově rokli postoupil na základě výběru odborné poroty do finále pátého ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá nejlepší příklady adaptací na změnu klimatu. Vyhlašuje ji Nadace Partnerství a do uplynulých čtyř ročníků se zapojilo 270 projektů. Vítěze každé ze čtyř kategorií vybírá rovněž odborná porota, hlasování veřejnosti ale nyní rozhoduje o tom, který z finalistů získá Cenu sympatie spojenou s odměnou 50 000 korun.

Projekt obnovy zeleně v Čertově rokli už čtvrtým rokem odstraňuje škody způsobené suchem a předchází jejich opakování do budoucna. Kombinace technických opatření a sadových úprav zajistila zpomalení odtoku vody z lokality a její co největší vsáknutí do půdy. Díky tomu může zadrženou vodu plně využít vegetace a zároveň se minimalizuje problém s erozí půdy. U stromů se pak podařilo zajistit jejich provozní bezpečnost, prodloužit jejich životnost a zastavit v lesoparku kalamitní výskyt mnoha škůdců. Aktuálně jsou dokončeny tři ze čtyř etap projektu, které revitalizovaly plochu o velikosti přibližně 9 hektarů.

Ve finále letošního ročníku Adapterra Awards je obnova zeleně v Čertově rokli spolu s dalšími dvaceti tuzemskými projekty a čtyřmi projekty rakouskými. Hlasovat můžete až do 15. října na webové stránce www.adapterraawards.cz/cs/Hlasovani, přičemž můžete podpořit maximálně dva české a jeden rakouský projekt. Přímý odkaz na stránku s projektem obnovy zeleně v Čertově rokli je www.adapterraawards.cz/cs/Obnova-lesoparku-Certova-rokle-v-Brne-Lesne.

Vítězové jednotlivých kategorií i vítěz Ceny sympatie budou vyhlášeni 1. listopadu.

Foto: Nadace Partnerství – Adapterra Awards (Vojta Herout)

adapterra 001

adapterra 002

adapterra 003

adapterra 004

adapterra 005

adapterra 006

adapterra 007

adapterra 008

adapterra 009

adapterra 010

adapterra 011