uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Sbírka šatstva pro lidi bez domova - 1. listopad 2013

sbirka satstva

SBÍRKA NEPOTŘEBNÉHO ŠATSTVA

Vámi již nepoužívané oblečení a vybavení ještě může prokázat dobrou službu potřebným.

KDO JSME

Jsme sociální kurátoři neboli Oddělení sociální prevence a pomoci Odboru sociální péče MMB.

Pracujeme převážně s lidmi bez domova žijícími na ulici, s lidmi propuštěnými z výkonu trestu, psychiatrické léčebny či dětského domova a dalšími osobami žijícími na okraji společnosti.

Těmto lidem poskytuje poradenství při řešení obtížné sociální situace, dále azylové bydlení a další služby k zajištění základních potřeb vč. ošacení, zajištění osobní hygieny, praní apod.

SOCIÁLNÍ ŠATNÍK NA OSPP

Sociální šatník provozujeme řadu let. Původní myšlenkou bylo umožnit výměnu oblečení těm klientům, kteří prošli naším Střediskem osobní hygieny a byl u nich diagnostikován svrab nebo veš šatní. Toto opatření vycházelo jak z potřeb samotných klientů, tak z požadavků veřejného zdraví – výměna kontaminovaného šatstva přispívá k ochraně veřejného zdraví a snižuje riziko přenosu parazitů na ostatní spoluobčany např. v prostředcích veřejné hromadné dopravy apod.

S rozšiřující se kapacitou šatníku byla možnost výměny ošacení rozšířena pro všechny klienty, kteří žijí v nedůstojných životních a hygienických podmínkách a je jim této služby zapotřebí. 

CO PŘEDEVŠÍM POTŘEBUJEME

Naši klienti nejvíce potřebují ošacení „sportovnějšího“ typu použitelné pro život na ulici, v zahradních chatkách, opuštěných domech apod.

Upotřebíme nejvíce pánské oblečení (našimi klienty jsou z 80% muži) sportovnějšího charakteru: rifle, manšestráky, šusťáky, tepláky, montérky, podvlíkačky, spodní prádlo, ponožky, trička, flanelové a podobné (tmavé) košile, mikiny, svetry, sezónní bundy, čepice, rukavice, pásky, boty všeho druhu, ale i kapesníky, ručníky, batohy, spacáky či deky. Zkrátka vše, co lze použít pro život na ulici. Rozhodně nevyužijeme saka, obleky, bílé košile a další společenské oděvy.

KDY SE SBÍRKA KONÁ

Sbírka se koná vždy první středu v měsíci od 16 do 20 hodin na pracovišti Odboru sociální péče v budově Křenová 20. Před budovou je možnost parkování.

Uvědomujeme si však, že pro řadu z Vás může být časově náročné přijít k nám v určený termín nebo k nám dopravit větší množství šatstva. Proto bychom Vám a Vašim kolegům z úřadu / organizace rádi nabídli možnost přispět k dobré věci a vykonat sbírku šatstva přímo na Vašem pracovišti, my pak v předem domluvený den vybrané oděvy sami odvezeme.  

Kontaktní osobA

Mgr. Lenka Prokopová, tel.: 544502622, 544502600 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.