uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

ZŠ Milénova - zápis do 1. tříd - 30. listopad -0001

„Poprvé do školy - poprvé do knihovny“ je projekt Knihovny J. Mahena, jehož cílem je přivést do knihovny začínající čtenáře, spojit jejich první, nezapomenutelný školní rok první návštěvou knihovny a rozvíjet od počátku školní docházky jejich čtenářskou gramotnost.

Také Knihovna J. Mahena na nám. SNP 33 v Černých Polích připravila pro své prvňáčky, jejich rodiče, sourozence a ostatní děti různé akce na oslavu začátku školního roku:

ZDARMA PRŮKAZKA do knihovny pro všechny prvňáčky, a to během celého září
MALOVÁNÍ NA CHODNÍKU ve středu 29. 9. 2010 od 13 do 17 hodin před knihovnou
VÝTVARNÁ DÍLNA ve středu 7. 10. 2010 od 13 do 17 hodin v dětském oddělení knihovny, kde si děti mohou vyrobit svoji záložku do knihy
PASOVÁNÍ ve čtvrtek 7. 10. 2010 od 13 do 18 hodin v dětském oddělení knihovny - slavnostní pasování prvňáčků na rytíře knih.

Ivana Kazdová, vedoucí knihovny

Program přichystala Knihovna J. Mahena také na adrese Kobližná 4.
Po dobu volných registrací je pro děti připravena výtvarná soutěž
„Co ukrývá makovice?“. Soutěž bude vyhlášena 9. září 2010 v ústřední knihovně na Kobližné 4 (16.30 - 18:00 hodin) a splněný soutěžní úkol „nakreslit, jak bydlí Makový mužíček v makovičce“ mohou děti odevzdávat do 17. října 2010. Veškeré další podrobnosti se dozvíte v knihovně nebo na www.kjm.cz.

Projekt vrcholí na konci prvního školního roku dětí, kdy samy představí, co se jim povedlo během tohoto roku přečíst, a získají pomyslný klíč od knihovny.

Doprovodný program v ústřední knihovně (Kobližná 4):

FRANTIŠEK NEPIL 1. - 30. 9. – výstava představí dílo a osobnost známého spisovatele a vypravěče.
JAK NAMALOVAT KNÍŽKU? 9. 9. – beseda se známým ilustrátorem o tom, jak vzniká knížka (16.30h)
ZLATÁ STUHA 23. 9. – dobrodružství v obrázcích na každém kroku, na každé stránce... zábavné odpoledne představí dětem i rodičům knížky oceněné ve stejnojmenné soutěži (13-18 hod.)


Mgr. Lucie Anderová