uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Audiovizuální výstava „URBANIA“ v bývalé káznici na Bratislavské - 2. září 2021

urbania 1Jedinečnou příležitost nahlédnout do fungování městské správy dostanou návštěvníci interaktivní výstavy URBANIA, která proběhne od 6. září do 3. října 2021 v brněnské káznici v Bratislavské ulici 68.

Audiovizuální expozice představí, jakým způsobem funguje plánování rozvoje města – návštěvníci se převtělí do role lidí, kteří se na správě Brna podílí. Osmičlená skupina účastníků se v jeden čas stane správci fiktivního města Urbania a během prohlídky se seznámí s osmi základními principy, které jsou pro rozvoj města klíčové. Na prohlídku naváže řízená diskuse nad představenými principy. Návštěva výstavy spolu s diskusí zabere zhruba dvě hodiny. Během nich návštěvníci díky propracovanému obsahu prožijí příběh města Urbanie, jehož fungování je vysvětleno ve vzájemných souvislostech a vazbách.

Do Brna výstavu zapůjčil pražský Institut plánování a rozvoje (IPR Praha), na její podobě spolupracovala řada uznávaných českých umělců a designerů. V Praze byla výstava úspěšně uvedena v roce 2020, v létě letošního roku se expozice představila v Písku a nyní se otevírá i Brňanům.  V Brně, kde URBANIA představí principy odpovídající cílům Strategie BRNO 2050, stojí za její realizací Odbor strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna ve spolupráci s Kanceláří architekta města, Odborem územního plánování a rozvoje a Turistickým informačním centrem.

Pro veřejnost bude výstava otevřena zdarma, návštěvníci se však musí předem bezplatně registrovat. Veškeré informace i s registračním formulářem naleznete na webu urbania.brno.cz.

 

Magistrát města Brna

 

urbania 2
Foto: Jan Malý, IPR Praha