uvod

Úřad městské části Brno-sever

Naleznete zde informace o činnosti zvolených zastupitelů, práci odborů, novinkách na úřední desce nebo tiskové zprávy vztahující se k  naší městské části.

Rodinná politika Brna-sever
I.C.E. karta neboli Seniorská obálka
 

Kultura

Kulturní středisko OMEGA

Kulturní středisko OMEGA, příspěvková organizace, bylo  zřízeno  Zastupitelstvem  městské  části  Brno-sever  pro  kulturní, vzdělávací a společenské akce. Sídlí v Brně-Husovicích, Musilova 2a.
 
Cílem  dramatického  plánu  KS  Omega  je  nabídka  kvalitního  kulturního vyžití  co  nejširšímu  okruhu  občanů,  a  to  nejen  obyvatelům  městské části Brno-sever, ale i celého Brna. 
 
KS  Omega  je  známé  především  díky  Lidovému  domu  Musilka  v Husovicích,   který   je   celoročně   místem   konání   řady   kulturních   a společenských  akcí.  Mezi  další  podstatné  činnosti  střediska  patří zejména organizování a zabezpečování nejrůznějších kurzů a akcí pro veřejnost.  Mezi  nejúspěšnější  kurzy  patří  především  kurzy  pohybové, které nabízejí aktivní vyžití napříč věkovým kategoriím.
 
Aktuální  měsíční  nabídku  pořadů  a  kurzů  lze  nalézt  na  webových stránkách střediska www.ksomega.cz

Kulturní středisko dále nabízí pronájmy sálu, učeben, kanceláří a tělocvičny.
 
Kulturní středisko OMEGA, příspěvková organizace 
Musilova 2a, 614 00 Brno-Husovice
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
tel.: 545 211 891, 723 829 806

Kluby seniorů

Jste v důchodu? Je vám smutno či máte dlouhou chvíli? Nemusíte sedět doma! Navštivte některý z našich klubů seniorů.

 

Kluby seniorů:

 

Seniorklub, Ibsenova 2, Brno-Lesná

Kontaktní osoba: Vladimír Mlčoch, tel.: 739 120 010, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pravidelné úterní schůzky vždy od 15.30 hodin.

Klub pořádá zajímavé přednášky na zdravotní a cestovatelská témata, na témata týkající se historie a umění, hudební pořady a celodenní zájezdy. Pro upevňování svého zdraví můžete využívat cvičení a plavání v prostorách TJ Tesla na Lesné. Informace o klubu a přihlášky můžete získat každé úterý před přednáškami od vedoucího klubu.

 

Seniorklub, Ibsenova 2, Brno-Lesná, klub Kutílek

Kontaktní osoba: Vlasta Stáňová, tel.: 774 041 313, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pravidelné čtvrteční schůzky vždy od 15 hodin.

Klub "Kutílek" je od začátku své existence otevřen aktivním seniorkám, které spoluvytvářejí jeho program a je z velké části zaměřen na výtvarné a rukodělné činnosti. Můžete se seznámit s novými, zajímavými technikami a rozvíjet tak svoje dovednosti. Aktivity směřují také do kulturní oblasti, navštěvují divadla, koncerty, výstavy apod. Vycházky do přírody plánují většinou v rozsahu, který vyhovuje i méně pohybově zdatným. Setkávání v klubu bývají obsahově pestrá. Oblíbené jsou i literární besedy, cvičení paměti, ochutnávky např. pomazánek nebo salátů, malé módní přehlídky, různé oslavy a výstavky. Zapojují se také do charitativní činnosti tím, že darují k prodeji své výrobky, a mají velmi dobré ohlasy od těchto potřebných organizací. Informace o dalších aktuálních aktivitách oznámíme vždy na setkání členek.

 

Klub seniorů Erbenova 6, Brno – Černá Pole

Kontaktní osoba: Jana Slaběňáková, tel.: 723 507 969, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pravidelné úterní schůzky v době od 15 do 18 hodin.

Klub pořádá zajímavé přednášky, plánují výstavy a promítání. Členové klubu navštěvují také různá divadelní představení. Klub je spíše menší a rádi přijmou nové členy z blízkého i vzdálenějšího okolí. Informace o klubu můžete získat na výše uvedeném e-mailu či telefonu.

 

Klub seniorů Černopolní, Erbenova 6, Brno – Černá Pole

Kontaktní osoba: Marie Sukaná, tel.: 739 443 079, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pravidelné schůzky vždy 1. středu v měsíci, v době od 14 do 16 hodin

Klub seniorů Černopolní patří k aktivním klubům, kde se členky, bývalé zdravotní sestry, schází v klubovně na Erbenově. Mezi hlavní aktivity klubu patří zájezdy, vycházky, besedy, společné výpravy za kulturou – divadla, výstavy, galerie a další. V neposlední řadě ke klubu patří i oslavy významných jubileí jednotlivých členek.

 

Měsíční programy klubů seniorů najdete v příslušném vydání Severníku – odkaz níže.

Památky

Seznam nemovitých památek městské části Brno-sever.

 

Severník